Korekta wrastających i wkręcających paznokci u dzieci - Podozone Umów się na wizytę online

Wrastające i wkręcające się paznokcie

Wrastające paznokcie to nieprzyjemny problem, na który są narażeni wszyscy, bez względu na płeć czy wiek. Początkowo odczuwalny mały dyskomfort, może doprowadzić do poważnych problemów: np. rozwoju zakażenia i trudności w chodzeniu.

Najczęstszą przyczyną wrastających paznokci u dzieci jest ich nieprawidłowe skracanie. Paznokcie u dzieci mogą być ostre, a skóra wokół nich jest bardzo cienka i delikatna, przez co nie stanowi żadnej bariery ochronnej przed naporem i uciskiem bocznym paznokcia.

Jeśli doszło do wrostu paznokcia w wał i widoczny jest stan zapalny, specjalista wspólnie z rodzicem zdecyduje o tamponowaniu wału paznokcia, założeniu klamry korekcyjnej lub Metodzie Arkady.

WAŻNE! Jeśli zauważysz niepokojące zaczerwienie, opuchniecie czy wydzielinę w okolicy „skórki” palca, zgłoś się z dzieckiem do specjalisty podologa. Samodzielnie manipulowanie w obrębie podrażnienia, aplikowanie ogólnodostępnych środków aptecznych bez konsultacji z lekarzem lub podologiem, może pogorszyć stan palca.

Jak uniknąć wrastania paznokci u dziecka?

Pierwszym podstawowym krokiem, aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia, jest prawidłowe skracanie paznokci – na prosto. Nadanie im odpowiedniego kształtu, w większości przypadków skutecznie eliminuje drażnienie wału paznokcia, który w kolejnym etapie może wrastać.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na obuwie. Powinno być ono dobrze dobrane, nie za małe, z miękkim środkiem w części przodostopia.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy dobrze obcinasz paznokcie swojemu dziecku, poproś o małą lekcję naszego podologa.

Sprawdź również

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937