Umów się na wizytę online

Pielęgnacja pękających pięt

Pielęgnacja pękających pięt jest konieczna by zachować zdrowe stopy. Problemy w okolicy pięt są zazwyczaj konsekwencją zaburzeń hydrolipidowych zachodzących w naskórku.

Spowodowane są one takimi czynnikami jak: choroby skóry, przyjmowanie dużych ilości leków, niewłaściwie dobrane obuwie, niedobory witaminy A, czy też nawet zbyt częste złuszczanie i ścieranie pięt agresywnymi produktami lub maszynkami, albo przeciwnie – kompletny brak codziennej pielęgnacji.

Bardzo często dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na powstawanie pękających pięt jest niesymetryczne ich obciążenie z powodu nadwagi lub nieprawidłowości w biomechanice chodu. W obu przypadkach siła nacisku w momencie kontaktu pięty z podłożem jest tak duża, że osłabiony naskórek pięty pęka, tworząc rozpadliny na krawędziach pięt. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale też zdrowotny. Uporczywe i nie leczone przez specjalistę podologa rozpadliny mogą być siedliskiem bakterii oraz grzybów.

Jako pierwszy krok terapii likwidacji pękających pięt proponujemy pacjentowi kurację polegającą na oczyszczeniu pęknięć i rozpadlin oraz regeneracji naskórka specjalistycznymi preparatami, które przywrócą odpowiednie nawilżenie, natłuszczenie i uelastycznią skórę. Skuteczność terapii, zależy od zaangażowania pacjenta w stosowaniu się do zaleceń pielęgnacyjnych w domu. Drugim etapem tej terapii jest diagnostyka komputerowa stóp, którą wykonujemy w celu ustalenia rozkładu obciążeń stóp na podłoże. Po badaniu zaproponujemy rozwiązanie odciążające.

Sprawdź również

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937