Diagnostyka funkcjonalna i badanie komputerowe stóp - Podozone Umów się na wizytę online

Diagnostyka funkcjonalna i badanie komputerowe stóp

Kompleksowa i szczegółowa diagnostyka układu ruchu to ważny element w pracy Centrum Podozone. Ból i dyskomfort stóp najczęściej mają swoje podłoże w dysfunkcjach i wadach wyższych partii ciała. Dlatego trafne postawienie diagnozy, znalezienie prawdziwej przyczyny bólu, jest jednym z ważniejszych elementów prowadzących do sukcesu, jakim jest poprawienie komfortu poruszania się pacjenta. Naszym zdaniem, najlepsze efekty diagnostyczne uzyskuje się łącząc fizykalną ocenę układu ruchu wykonaną przez fizjoterapeutę z badaniami na specjalistycznych przyrządach takich, jak: mata tensometryczna (badanie komputerowe), podoskop, plantograf.

Dolegliwości i problemy z jakimi najczęściej zwracają się do nas pacjenci:

 • bóle stóp spowodowane płaskostopiem, stopą wydrążoną,
 • bóle układu kostnego stóp, zwyrodnienia stawów, tzw. halluksy, kostka krawca
 • stany zapalne ścięgien,
 • bóle w okolicy pięty,
 • bóle i opuchnięcia pourazowe (po skręceniach stawów skokowych i kolanowych),
 • rehabilitacji pozabiegowej (po rekonstrukcji więzadeł kolan),
 • asymetrii kończyn dolnych,
 • bóle przeciążeniowe w kolanach, w barku oraz biodrach,
 • wady postaw u dzieci,
 • zaburzenia chodu.

Komu zalecamy szeroką diagnostykę i komputerowe badanie stóp?

 • Dzieciom powyżej 4 roku życia, którym przeprowadza się te badania profilaktycznie, w celu oceny prawidłowości ich rozwoju ruchowego. Zawsze, jeśli zauważalne są symptomy typu: potykanie się o własne nogi, niszczenie niesymetryczne obuwia, zbytnia szpotawość kolan. Badaniom tym poddane powinny być też starsze dzieci, które są aktywne ruchowo, uprawiają sport lub też te dzieci, które są zupełnie bierne ruchowo, spędzają dużo czasu przed komputerem, co zdecydowanie upośledza układ ruchu. Diagnostykę i komputerowe badanie stóp powinno się również przeprowadzać w stosunku do dzieci, które są w trakcie bardzo aktywnego wzrostu. W tym przypadku konieczna jest konsultacja z fizjoterapeutą, która może zapobiec urazom i innym niepożądanym zmianom w układzie kostnym i ruchu.
 • Seniorom, u których z powodu występujących zaburzeń równowagi występuje nieprawidłowy wzorzec chodu. Niestety z powodu chorób współistniejących u osób starszych zaburzenia chodu i równowagi nasilają się i nie miną same. Zwyrodnienia w układzie kostnym oraz coraz słabsza wydolność mięśniowa mogą powodować bóle całego ciała. Dolegliwości takie jak: bóle kręgosłupa, artretyzm, zaburzenia krążenia, mogą powodować ból i uczucie ciężkości. Dlatego też szczególnie zapraszamy do Centrum Podozone osoby starsze. Osoby te po wykonaniu szczegółowej diagnostyki i badania stóp zaopatrzone zostaną w zaprojektowane indywidualnie dla nich wkładki ortopedyczne, które spowodują, że zapomną o bólu i zdecydowanie poprawi się ich komfort poruszania.
 • Diabetykom, którzy stanowią szczególną grupę pacjentów z uwagi na wystąpienie ryzyka zespołu stopy cukrzycowej. Pacjentom diabetologicznym zalecamy szeroką diagnostykę i badanie stóp, gdyż tylko w trakcie badania komputerowego na macie tensometrycznej można wykryć najbardziej obciążone punkty w stopie oraz obszary stopy z wydłużonym czasem kontaktu z podłożem. Wydłużony czas nacisku na niewielkiej płaszczyźnie miękkiego ciała pod stopą o obniżonej wrażliwości czucia z powodu neuropatii oznacza, że można nie czuć na przykład kamyka, który wpadł do buta i rani stopę a tym samym jest miejscem o najwyższym stopniu zagrożenia tworzenia się ran przeciążeniowych i owrzodzeń. To tylko jeden symptomów stopy cukrzycowej.
  • Jak możemy Ci pomóc? Na podstawie wyników badań komputerowych oraz badania fizjoterapeutycznego, zaprojektujemy specjalistyczną i wkładkę Capron Podologe dla Twoich stóp. Wkładka ta będzie się składała z odpowiednich odciążeń i korekcji, wykonanych pod potrzeby Twoich stóp.
  • WAŻNE! Jeśli jesteś pacjentem, który już boryka się ze zmianami typu rany i owrzodzenia, niezwłocznie, zapisz się na wizytę do naszego podologa, specjalisty od stopy cukrzycowej, która zabezpieczy rany i pokieruje dalszą Twoją terapią wraz z zespołem innych specjalistów.
 • Sportowcom wyczynowym, jak i sportowcom amatorom, dla których przy dużych przeciążeniach, dolegliwości oraz wady stóp nabierają szczególnego charakteru i mogą mieć poważny wpływ na funkcjonowanie wyższych partii ciała, jak: kolan, bioder, kręgosłupa.
  • Zapraszamy sportowców na szczegółową diagnostykę oraz komputerowe badanie stóp w trakcie którego dowiesz się jaki masz tor przetaczania stopy, jak się one supinują i pronują, czy paluch wykonuje skuteczne odbicie i wreszcie, czy stopy nie są zbyt przeciążone w trakcie uprawiania ulubionej dyscypliny. W trakcie badań możesz się dowiedzieć między innymi, czy Twoje stopy wystarczająco amortyzują lądowanie w trakcie biegu, czy w odpowiednim miejscu mają punkt obrotu, gdy grasz w tenisa itp..
  • Wiele problemów związanych ze stopami aktywnych sportowców możemy rozwiązać. Na podstawie diagnostyki zaprojektujemy indywidualne wkładki Capron Podoloige, dopasowane do problemów stóp. Wykonujemy „od ręki” wkładki dla osób uprawiających każdą dyscyplinę sportu. Twoja sprawność fizyczna jest dla nas najważniejsza, dlatego w trakcie wizyty otrzymasz pełną informację i instruktarz do ćwiczeń, które pomogą Ci w utrzymaniu wysokiej aktywności. Uprawiaj aktywnie sport, jak najbezpieczniej się da!
 • Osobom pracującym w pozycji stojącej, których niewygodne, twarde i ciężkie buty powodują dysfunkcje, mogące na stałe zaburzyć biomechanikę stóp. Bóle kręgosłupa, bioder, i kolan mogą być spowodowane nieprawidłowym rozłożeniem nacisku stóp na podłoże. Przeciążone przodostopie, płaskostopie poprzeczne, tzw. halluks, kostka krawca, stopa Morthona, piekące modzele i odciski, to główne przyczyny bólu stóp które możesz odczuwać w części śródstopia i przodostopia. Natomiast konsekwencją przeciążenia tyłostopia może zapalenie przyczepu guza piętowego i poważne ryzyko ostrogi piętowej. Niezwykle ważne jest znalezienie przyczyny dolegliwości które odczuwasz w trakcie pozycji statycznej, ponieważ stały nacisk i przeciążenia trwające kilka godzin, degradują trwale układ kostno-stawowy w stopach.

Szeroka diagnostyka stóp i komputerowe badanie stóp pozwoli udzielić odpowiedzi wszystkie pytania związane z bólem stóp, a dobrze zaprojektowana i zaopatrzona w odpowiednie korekcje wkładka ustawi stopy w optymalnym położeniu. Zalecamy specjalistyczne wkładki Capron Podologie, które wykonamy w trakcie jednej wizyty. Odpowiednie dobrane wkładki i terapia złagodzą objawy bólu stóp a ich regularne użytkowanie spowoduje, że dyskomfort minie.

Centrum Podozone w Elblągu to jedyna placówka lecznicza, która wykonuje szczegółową diagnostykę i badanie komputerowe stóp, fizjoterapię stóp oraz pozwoli Ci się zaopatrzyć w indywidualne wkładki ortopedyczne „od ręki” na miejscu.

Czas trwania wizyty: diagnostyka wraz z wykonaniem wkładki to około 2 h.

Czas diagnostyki około 60 min.

Czas wykonania samych wkładek zajmuje nam około 75 min.

Ceny wkładek są zróżnicowane w zależności od rodzaju wkładki, jej funkcji i ilości korekcji.

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937