Umów się na wizytę online

Paznokcie zmienione chorobowo

Zły stan paznokci może być skutkiem wielu chorób i zakażeń. Jednak najczęstszą przyczyną jest zarażenie: dermatofitami, grzybami drożdżakopodobnymi lub grzybami pleśniowymi.

Grzybica płytki paznokcia to schorzenie zakaźne i może być przenoszone na inne osoby. Pacjentowi z podejrzeniem infekcji proponujemy badanie mykologiczne i na jego podstawie ustalamy plan działania. Możliwości to: terapia przygotowującą paznokcie do rekonstrukcji oraz, po konsultacji z lekarzem dermatologiem, leczenie farmakologiczne i profilaktyka, która powinna zabezpieczyć pacjenta przed ponownym zakażeniem.

Najważniejszym elementem skutecznego pozbycia się tego problemu, jest stworzenie warunków do regeneracji wszystkich elementów paznokcia, tak aby dać szanse odrostu nowej, zdrowej płytce. Dopiero kiedy stworzymy warunki dla wzrostu zdrowych paznokciowi, można przejść do rekonstrukcja płytek paznokcia.

CO JEST BARDZO WAŻNE DLA NASZYCH PACJENTÓW!

W Centrum Podozone wykonujemy badania mykologiczne w kierunku grzybicy skóry i paznokci. Czas oczekiwania na wynik badania to około 4 tygodnie. Zachęcamy także do skorzystania z usługi dezynfekcji obuwia, która dzięki zastosowaniu nanosrebra i ozonu pozwoli w czasie 8 minut pozbyć się uporczywych bakterii i grzybów z każdych butów. Dezynfekcja ta skuteczna jest w stosunku do 650 rodzajów bakterii oraz do 99,7 % chorobotwórczych grzybów.

JAK UNIKAĆ ZKAŻENIA GRZYBICĄ?

Przede wszystkim nie wolno chodzić boso w ośrodkach sportowych, basenie, czy saunie. Należy zachować ostrożność w korzystaniu z pożyczonych butów narciarskich, łyżew lub obuwia na kręgielni. Trzeba obserwować i pytać o dezynfekcję narzędzi w salonach manicure i pedicure. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, nie ryzykuj zarażaniem innych, w tym przede wszystkim swoich najbliższych! Jak najszybciej zgłoś się do podologa.

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937