Umów się na wizytę online

Usuwanie odcisków oraz modzeli

Regeneracja popękanych pięt z odciskami

Jednym z objawów hiperkeratozy są takie zmiany jak modzele i odciski. To zmiany zrogowaceń skóry powstałych w skutek nadmiernego obciążenia stopy i zbyt dużego ucisku w miejscach ich tworzenia się. Na skutek zaburzeń hydrolipidowych, które towarzyszą ciągłemu tarciu lub naciskowi obuwia wytwarza się warstwa rogowa, po to aby ochronić ciało przed uszkodzeniem. Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta aby usunąć modzele i proste odciski. Chirurgiczne usuwanie odcisków na stopach to zabieg inwazyjny i niepotrzebny, ponieważ nowoczesne techniki pracy podologa pozwalają usunąć odcisk szybko i bez bólu.

W celu skrócenia okresu terapii, pacjent powinien wystrzegać się stosowania powszechnie reklamowanych, aptecznych środków na bazie kwasu salicylowego. Powodują one bowiem nadmiernie rozmiękczanie naskórka i przez to nie są też skuteczne w walce z odciskami.

Bezpieczne i skuteczne usunięcie zrogowaciałych zmian jest możliwe tylko przez specjalistę i przy użyciu podologicznego sprzętu oraz narzędzi. Ponadto praktyka pokazuje, że bardzo często pacjenci mylą odciski z brodawką wirusową a samodzielne czyszczenie zmiany, której podłożem jest brodawczak, może doprowadzić do rozsiania kurzajek i w następstwie do długiej terapii.

W przypadku uporczywego nawracania zrogowaceń w tych samych miejscach, proponujemy pacjentom wykonanie badania komputerowego stóp po to, aby ustalić prawidłowość obciążeń stóp na podłoże. Nieprawidłowe obciążenia stóp są bowiem najczęstszą przyczyną powstawania modzeli i odcisków.

Sprawdź również

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937