Umów się na wizytę online

Rekonstrukcja paznokci

Uraz mechaniczny czyli uderzenie, przytrzaśnięcie czy przygniecenie może spowodować powstanie krwiaka, uszkodzić macierz paznokcia czy odsłonić łożysko. Grozi nam wtedy całkowita utrata paznokcia, który oddzieli się od łożyska. Wtedy najlepszym rozwiązaniem, które zniweluje ból jest rekonstrukcja paznokcia. Nie jest to jednak taki sam zabieg jaki znamy z salonów kosmetycznych.

Praca rekonstrukcyjna na płytce paznokcia, polega na odbudowie brakujących fragmentów a nawet całej jej struktury specjalnymi masami. Rekonstrukcja przeprowadzana jest kilkoma metodami i technikami, które dobierane są w zależności od przyczyny utraty płytki paznokcia. Dobrze wykonana protetyka pozwala na całkowitą odbudowę uszkodzonej płytki.

Jest wiele przyczyn utraty przez pacjenta paznokcia lub jego części. Są nimi: urazy mechaniczne lub zmiany chorobowe np. zakażenia bakteryjne, czy grzybicze. Niezależnie od przypadku w naszym Centrum Podologii jesteśmy w stanie pomóc prawie każdemu pacjentowi tak, by cieszył się estetycznymi, zdrowymi paznokciami.

Sprawdź również

Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937