Badanie wad postawy

Diagnostyka posturalna i komputerowe badanie stóp
W trakcie wizyty diagnostycznej dowiesz się jak funkcjonuje układ ruchu Twojego dziecka. Zbadamy posturę oraz wydolność układu kostno-stawowego i siłę poszczególnych partii mięśni. Ocenimy zdolności motoryczne i ruchowe, ocenimy symetryczność obciążenia stóp na podłoże oraz zdiagnozujemy sposób poruszania, jego dynamikę i fazy chodu.
Kiedy przyjść na takie badanie?
Na pełną profilaktyczną diagnostykę (o ile nie ma wcześniejszych wskazań medycznych), zapraszamy rodziców z dzieckiem po ukończeniu 4 roku życia. Wtedy to właśnie maluch wyrasta z fizjologicznych etapów, które często niepokoją rodziców, jak np. szpotawość kolan.
Zgłoś się jak najszybciej, gdy zauważysz u dziecka:
- zbyt szpotawe, czy koślawe kolana,
- płaskie stopy, koślawe kostki,
- widzisz, że przód stopy wygina się do środka,
- widać zbyt duże wydrążenie stopy tzw. wysokie podbicie,
- niszczenie niesymetryczne obuwia,
- potykanie się o własne nogi, ociężałość,
- dziecko zgłasza bóle kończyn (często nocne),
- jeśli dziecko nie ma siły biegać, ma nadwagę lub bardzo szybko urosło w krótkim okresie czasu,
- zbyt wypięty brzuch,
- zauważasz skrzywioną linię kręgosłupa, wystające łopatki, zgarbione plecy.
Rodzicu, dziecięce stopy rozwijają się dynamicznie, dlatego najlepszą profilaktyką jest obserwacja i szybkie działanie. Niestety wada, czy jak może się wydawać drobna niedoskonałość, pozostawiona ”do wyrośnięcia” może się pogłębiać i negatywnie wpływać na wyższe partie ciała: kolana, biodra, kręgosłup, barki a nawet głowę. Jeśli więc, widzisz nietypowy sposób ustawiania stóp, nie łódź się, że dziecko z tego wyrośnie. Działaj, na początek zapisz dziecko na diagnostykę i komputerowe badanie stóp, a my zajmiemy się resztą.
Rezerwacji wizyty dokonasz pod nr. tel 607 770 937
