Umów się na wizytę online

BIEGACZU, DBAJ O STOPY

Stopy niosą biegacza, zarówno amatorskiego, jak i zawodowca. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena. Na co zwracać szczególną uwagę? Garść praktycznych porad znajdziesz poniżej.

Zapobiegaj wrastaniu paznokci
Regularnie obcinaj paznokcie, ale pamiętaj, aby nie zaokrąglać brzegów. W ten sposób unikniesz wrastaniu paznokci, co często zdarza się wśród biegaczy. Jeżeli nie masz pewności, czy dobrze wykonujesz pedicure umów się na wizytę do podologa. Specjalista zadba także o twoje pięty, pozbędzie się odcisków, nagniotków czy modzeli. Sprawdzi stan skóry i paznokci pod kontem bakteriologicznym- uwierz, lepiej zapobiegać grzybicy lub brodawkom wirusowym niż je leczyć.

Zabiegi u podologa polecane są także mężczyzn.
Więcej o wrastaniu paznokci i leczeniu brodawek wirusowych tutaj
https://podozone.pl/podologia/korekta-wrastajacych-i-wkrecajacych-paznokci/
https://podozone.pl/podologia/usuwanie-brodawek-wirusowych/

Pielęgnacja stóp po maratonie
Stopy myjemy letnią, bieżącą wodą. Starannie osuszamy ręcznikiem miejsca między palcami. Jeżeli masz problem z potliwością stóp – stosuj mydła antybakteryjne, lub zapisz się na terapię nadpotliwości stóp.
Tutaj więcej: https://podozone.pl/podologia/nadpotliwosc-stop/

Po wyczerpującym biegu, maratonie, warto przyjść na pedicure podologiczny- usunięcie pęcherzy i
otarć, krwiaków. Sprawdzenie stanu paznokci i usunięciu zniszczonych.
Więcej o pedicure podologiczny https://podozone.pl/podologia/pedicure-podologiczny/

Skarpetki i buty
To, co nosisz ma bardzo duży wpływ na higienę stóp. Do biegania wybieraj skarpetki wykonane tylko z naturalnych materiałów, najlepiej bezszwowe. Kup buty biegowe i spotkaj się z fizjoterapeuta- specjalistą od biomechaniki, który na podstawie komputerowego badania zaprojektuje ci indywidualne wkładki z odpowiednimi odciążeniami i korekcjami dla twoich stóp. Takie buty z ze specjalistyczną wkładką uchronią stopy przed kontuzjami i zoptymalizują twój bieg.
Pod żadnym pozorem nie kupuj gotowej seryjne wkładki, która ma korekcje wykonywane na przeciętną stopę- a z całą pewnością twoja stopa tak nie jest! Jakie buty biegowe? Wygodne, z gruba elastyczną podeszwą, o rozmiar większe od tych, które nosisz na co dzień.
Więcej o badaniu komputerowym stóp
https://podozone.pl/podologia/fizjoterapia/diagnostyka-i-badanie-stop/

Kontrolne wizyty w Podozone
Z bieganiem jest tak, że jak zaczniesz to trudno przestać! Aby właśnie tak było jak najdłużej, każda zmiana na skórze lub dolegliwość powinna być konsultowana z podologiem lub fizjoterapeutą.
Każda zmiana na skórze stóp typu modzel, odcisk to często wynik zaburzonej biomechaniku ruchu.
Kość lub staw uciska tkanki od wewnątrz, i powoduje stały ucisk w poszczególnych miejscach i powstawanie zrogowaceń –hiperkeratoz. Nadmierny naskórek usunie podolog- specjalista medycznej pielęgnacji stóp, a przyczynę powstawania zmian musi znaleźć fizjoterapeuta.

Jeśli jesteś aktywnym biegaczem, to zapraszamy Cię do naszego Centrum Podologii Podozone w Elblągu przy ul. Pł. Dąbka 94 A.
Zadbamy nie tylko o twoje stopy, u nas znajdziesz również opiekę fizjoterapeuty, doświadczonego w pracy z aktywnymi sportowcami.


Na wizytę umówisz się pod nr tel. 607 770 937