Umów się na wizytę online

Rekonstrukcja męskich paznokci

PAZNOKCIE PO URAZIE MECHANICZNYM

To druga po grzybicy paznokci najczęstsza przyczyna utraty lub uszkodzenia płytki paznokcia. Objawia się krwiakiem, onycholizą, czyli „kieszonką” pod paznokciem widoczną od przodu płytki lub uporczywym pękaniem płytki w tym samym miejscu, co uniemożliwia odrost zdrowego paznokcia. Czasami również dochodzi do uszkodzenia macierzy paznokcia lub odsłonięcia łożyska.

Przeważnie powodem jest zbyt duży ucisk w bucie.

Rekonstrukcja paznokcia polega na zbudowaniu specjalną masą do rekonstrukcji, płytki paznokcia, która do złudzenia przypomina naturalną. Umożliwia to pełny i zdrowy odrost naturalnej płytki, a dzięki działaniu przeciwzapalnemu, hamuje rozwój bakterii i grzybów.

Indywidualna wkładka ortopedyczna

Nasze wkładki to odbicie potrzeb każdej ze stóp pacjenta.

Projektujemy i wykonujemy je po szczegółowej diagnostyce, dostosowując do wad i aktywności życiowej pacjentów. W pracowni Centrum PodoZone, mamy do dyspozycji 85 rodzajów wkładek marki, o różnej grubości – od bardzo cienkich 2 mm, które są idealne do butów wizytowych, po grubość około 10 mm do obuwia seniora.
Wykonujemy wkładki w zasadzie do każdej aktywności fizycznej- do butów sportowców, zarówno amatorów, jak i zawodowców, do butów miejskich i roboczych, butów dla służb mundurowych.

Wkładki dostosowane są pod potrzeby i tryb życia pacjenta.