Umów się na wizytę online

Wkładki ortopedyczne do biegania


Być może uważasz, że nie są Tobie potrzebne. Ale czy na pewno? Zapewne zależy Ci na bezpieczeństwie i przyjemności biegania, poświęć trzy minuty na przeczytanie poniższego tekstu.

Z pewnością już wiesz, że podczas biegania nacisk na stopę wynosi nawet trzykrotność naszej wagi ciała. Może też wiesz, że każda stopa jest inna i ciężar na stopę rozkłada się nierównomiernie. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że każda aktywność fizyczna mocno angażuje stopy! A więc skoro to wszystko jasne, jasne będzie też noszenie wkładek ortopedycznych do biegania. I tutaj małe wyjaśnienie, indywidualne wkładki dla sportowców np. biegaczy różnią się od zwykłych, seryjnych wkładek ortopedycznych( nawet polecanych przez sprzedawcę butów sportowych), które możesz
mieć na myśli , może nawet znasz.
Powiedzmy sobie wprost: każdy szanujący się biegacz ma indywidualne, dedykowane tylko jemu wkładki.

Dlaczego?
Przede wszystkim podnoszą w niesłychany sposób bezpieczeństwo układu kostnego w trakcie biegania, dobrze stabilizują i amortyzują piętę, minimalizują wstrząsy (czyli chronią stawy, ścięgna i kręgosłup). Co więcej, wkładki wzmacniają i wspierają stopy w trakcie ich przetaczania, nadając im prawidłowe kierunki w trakcie supinacji i pronacji, zapobiegają przesuwaniu się stopy w przód, tył oraz na boki, zmniejszają zmęczenie stóp, są wygodne, lekkie, odporne na pot stóp, higieniczne i można je przekładać do innych butów. Wykonane są z atestowanych i bardzo wytrzymałych materiałów wysokiej jakości.
Oczywiście mówimy o wkładkach wykonanych na zamówienie w pracowni wkładek, gabinecie podologicznym lub u fizjoterapeuty. Dopasowanie wkładek, zawsze powinno być poprzedzone szczegółowym badaniem przez specjalistę. Indywidualne wkładki są przeznaczone dla konkretnej osoby, w odróżnieniu od wkładek masowej produkcji. Twoja stopa różni się przecież od stopy sąsiada, kolegi z pracy czy nauczycielki córki…
Zadaniem dobrze dobranych wkładek jest dopasowanie butów( z wkładkami) do stopy. Jak? Brana jest pod uwagę m.in. masa ciała biegacza, nawierzchnia po której biega, dolegliwości oraz buty w których biega. Specjalista sprawdzi rozkład ciężaru na stopach w statyce i dynamice, ustawienie stóp, kolan, stan stawów biodrowych oraz siłę układu mięśniowego. Wszystko po to, by prawidłowo zaprojektować korekcje i odciążenia, które są częścią wkładki i odpowiadają za aktywne wsparcie Twojej biomechaniki. Dzięki dobrze dobranym wkładkom ortopedycznym zminimalizujesz ryzyko kontuzji i podniesiesz wydajność biegu w maratonach.

Jeśli pytasz, ok, to jakie te wkładki mają być?
Odpowiadamy z pełną odpowiedzialnością, że mogą to być wkładki #capron wykonane w systemie PROPEDIS

Zapraszamy Cię do Centrum Podozone w Elblągu
Uł. Płk. Dąbka 94A
Telefon do rezerwacji 607 770 937

Więcej informacji o wkładkach Capron oraz badaniu które należy wykonać przed ich wykonaniem,
znajdziesz w poniższych linkach

https://podozone.pl/podologia/fizjoterapia/diagnostyka-i-badanie-stop/
https://podozone.pl/podologia/fizjoterapia/badanie-przed-wykonaniem-wkladki/
https://podozone.pl/podologia/fizjoterapia/indywidualne-wkladki-ortopedyczne/