Umów się na wizytę online

Ostroga piętowa – silny ból w obrębie piętyPorozmawiajmy o OSTRODZE PIĘTOWEJ


Ostroga piętowa, czyli inaczej: ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO.
Jest to choroba objawiająca się nagłym bólem w obrębie pięty, który powstaje w skutek nakładania się na siebie mikrourazów (przeciążenie tyłostopia). Jest on bardzo silny i dokuczający w codziennym funkcjonowaniu. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Rozcięgno podeszwowe – to struktura anatomiczna biegnąca od guza kości piętowej do palców. Dzięki niej możemy swobodnie chodzić, ponieważ spełnia funkcję amortyzującą podczas chodu i biegu. Jest odpowiedzialna również za prawidłowe wysklepienie łuku podłużnego stopy.
Ostrogę rozpoznamy na zdjęciu rentgenowskim właśnie w postaci wyrostka na kości piętowej. Jednak sedno problemu to zapalenie tkanki miękkiej – rozcięgna podeszwowego.Rodzaje ostrogi piętowej:
– postać górna ostrogi piętowej – zlokalizowana na górnej powierzchni kości piętowej, rozrasta się w kierunku ścięgna Achillesa
– postać dolna ostrogi piętowej – zlokalizowana na podeszwowej stronie pięty na guzku przyśrodkowym. Występuje znacznie częściej niż postać górna i jest dużo bardziej uciążliwa


Problem ten może dotyczyć osób, które: 
– większość swojego czasu spędzają w pozycji stojącej 
– wiele lat noszą buty na wysokim obcasie
– borykają się z nadwagą
– mają ograniczoną ruchomość w obrębie kostki
– ale także u sportowców, tancerzy, biegaczy…


W najłagodniejszych postaciach wystarczy zwykle:
– odpowiedni dobór obuwia
wkładki, która odciąży kość piętową
ćwiczenia rozciągające
Zalecamy również zabiegi falą uderzeniową, która znana jest z wysokiej skuteczności w walce z problemem ostrogi piętowej.Wkładki korygujące Capron
Jednym z ważniejszych elementów terapii jest wykonanie dla pacjenta indywidualnych wkładek ortopedycznych. Są one zalecane od razu po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki stóp i całego narządu ruchu. Wykonujemy je w czasie trwania wizyty (o ile pacjent umówił się na badanie z wykonaniem wkładki).
Wkładki Capron zbudowane są z różnych warstw materiałów o odmiennych właściwościach amortyzacji, komfortu, stabilizacji i odciążenia.
Różnorodność wkładek i materiałów pozwala na ich zastosowanie w zależności od wady stóp lub dolegliwości pacjenta. Projektowane są pod wadę stopy pacjenta i formowane bezpośrednio na jego stopie, dzięki czemu mamy pewność ich dopasowania pod indywidualne potrzeby pacjenta.
Wkładki Capron są wkładkami korygującymi, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych wkładek, które jedynie biernie podpierają stopy, wkładki Capron wspomagają i stymulują określone funkcje w stopie, a także niwelują negatywne oddziaływanie wad stóp na cały organizm.Profilaktyka:
– rolowanie mięśni łydki w siadzie podpartym przy pomocy rollera
– rolowanie rozcięgna podeszwowego przy pomocy twardej piłeczki

W Centrum PodoZone wykonujemy wkładki w czasie jednej wizyty, tuż po diagnostyce stóp i narządu ruchu.
Czas wizyty = badanie + wkładki, to około 2h.
Wykonanie samej wkładki przez naszego specjalistę to około 75 min.


To wszystko znajdziesz u Nas!
Jeśli problem dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich zapisz się już dzisiaj w dogodny dla Ciebie sposób.

☎ 607 770 937
🌐 Facebook – Messenger
📧 kontakt@podozone.pl

Znajdziesz nas w Elblągu:
Centrum PodoZone
Ul. Nitschmanna 20-22 I piętro
Ul. Pułkownika Dąbka 94A