Umów się na wizytę online

Grzybica paznokci

Jest to najczęściej spotykana dolegliwość paznokci. Jej przyczyną jest zarażenie płytki dermatofitami, grzybami drożdżakopodobnymi i grzybami pleśniowymi. To schorzenie jest zaraźliwe i nie leczone przenosi zakażenie na inne osoby.

W naszym centrum wykonujemy rekonstrukcję paznokci zmienionych chorobowo, poprzez oczyszczenie ich oraz zastosowanie specjalistycznych mas budujących paznokieć, przeznaczonych do płytek objętych zakażeniem. W tym procesie najważniejsze jest, aby bezpiecznie usunąć zmienioną chorobowo płytkę paznokcia i stworzyć warunki do regeneracji i wzrostu zdrowego paznokcia. W trakcie terapii przeciwgrzybicznej, niezbędny jest kontakt z lekarzem i jeśli zaleci, leczenie farmaceutyczne.

WAŻNE! W Centrum Podozone wykonujemy badania mykologiczne w kierunku grzybicy skóry i paznokci. Czas oczekiwania na badanie to około 4 tygodni. Zachęcamy również do skorzystania z usługi dezynfekcji obuwia. Dzięki zastosowaniu nanosrebra i ozonu, w 8 minut pozbędziemy się uporczywych bakterii i grzybów z każdych butów (650 rodzajów bakterii i 99,7% chorobotwórczych grzybów).

UWAŻAJ! Nie chodź na boso w ośrodkach sportowych np. basenie czy saunie. Bądź ostrożny, jeśli korzystasz z pożyczonych butów narciarskich, łyżew lub obuwia na kręgielni. Obserwuj i pytaj o dezynfekcje narzędzi w salonach manicure i pedicure. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, nie ryzykuj, nie zarażaj! Jak najszybciej zgłoś się do dobrego podologa.